Bieg Q Wakacjom

 

 Beata Kozidrak śpiewała "..piechotą do lata.." , a my ruszyliśmy biegiem do wakacji.... :)

 

       

          

        

 

 

Koniec zapowiada początek... :)

 

Zmagania o idealną sylwetkę na wakacje zakończone. W drugim semestrze wyginałyśmy ciało w różnych kierunkach uczestnicząc w zajęciach Zumby. Teraz nasze oczy spokojnie patrzą w kierunku wakacji ! ;)

          

 

 

 "Fotografia może stać się sposobem na wyrażenie samego siebie

- swoich uczuć i kreatywności"

 

To motto stało się podsumowaniem pracy bursantów, których pasją stała się fotografia. Najczęściej prezentowaliśmy efekty ich pracy, ale dzisiaj bohaterami zdjęć są ich autorzy : Maja Zimna, Natalia Maślak, Judyta Uruska, Joanna Zych, Klaudia Kędzia, Daria Dyla i Alessia Gniazdowska. 

Za rozwijanie swojej pasji i dzielenie się nią z innymi dziewczęta otrzymały nagrody książkowe.

                       

         

                                                             

 

 

 

Konkurs czystości rozstrzygnięty !

 

Jak co roku zostały docenione starania młodzieży o ład i porządek w pokojach mieszkalnych.

Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z gr III , które zdobyły zasłużone pierwsze miejsce uzyskując maksymalną liczbę punktów.

Dziewczyny:

   I miejsce -  p. 45, 46, 48, 49

   II miejsce - p .61

   III miejsce - p. 62

 

Chłopcy:

   I miejsce - p. 26

   II miejsce - p. 21

   III miejsce - p.16

      

 

Konkurs na plakat antynikotynowy

 

Młodzież powiedziała "PAPIEROSOM ZDECYDOWANE NIE!" ,  biorąc udział w ogólnobursowym konkursie profilaktycznym.

I miejsce zdobyła grupa III,  II miejsce grupa I,  III miejsce grupa II, wyróżnienia dla grupy IV i V

                                                                

                      

 

Wycieczka do Dobrzycy

 

2 czerwca wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę historyczno-krajobrazową do Dobrzycy. Jest to niewielka miejscowość oddalona od Ostrowa o ok. 30 km. Celem naszej podróży było zwiedzanie pałacu będącego wzorem architektury klasycyzmu położonego w pięknym parku krajobrazowym w stylu angielskim.

Podczas lekcji muzealnej wysłuchaliśmy ciekawej historii związanej z tym miejscem. Godzinny spacer po parku wśród "pomników przyrody" do których należy ogromny platan, jeden z najstarszych w Europie zakończyliśmy w podziemiach pałacu "pałaszując" dla ochłody pyszne desery lodowe.

Piękno tego miejsca najlepiej oddają wykonane przez nas zdjęcia.

             

          

           

        

             

WSPÓLNA ZABAWA = UŚMIECH

 

Również pierwszego czerwca z okazji Dnia Dziecka nasze wolontariuszki zaprosiły do bursy dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej , działającej przy Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci miały okazję zobaczyć bursę oraz poznać zawodowe plany niektórych wolontariuszek. Mogły poćwiczyć w siłowni, pod profesjonalnym okiem naszego trenera. Wolontariuszki pamiętały o uśmiechu, życzliwości, wspólnej zabawie, prezentach i dyplomach dla wszystkich.

Życzymy Wam wesołych wakacji i do zobaczenia we wrześniu !!!

 

                    

                         

                           

 

 

Z wizytą w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach

 

 1 czerwca młodzież z bursy wybrała się na koncert swojego kolegi Michała Teodorczyka, który wystąpił w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach w ramach obchodów Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Organizatorami tego wydarzenia byli: Gmina Przygodzice, GOK w Przygodzicach, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Ostrowska Grupa PaT "Uzależnieni od Teatru", w której udziela się Michał. Ideą tej akcji jest promowanie : Mody na życie wolne od uzależnień.

 

                                             

 

Mokra  stop - klatka

 

Takich sytuacji do fotografowania nie można przegapić !  Adriana Radziejewska przedstawiła swoje prace na wystawie bursowej.

                

 

 

Mistrzostwa Bursy w Tenisie Stołowym

 

  Koniec kwietnia i poczatek maja , to rywalizacja o tytuł Mistrza Bursy w  Tenisie Stołowym. Mistrzem został Dawid Rybacki, II miejsce zajął Szymon Mituta, a III Adrian Kukuła. Wyróżnieniami uhonorowano uczestniczące w rozgrywkach dziewczęta; Anetę Chowańską i Agnieszkę Gałach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ! :)

           

                                 

 

 

Mecz na wyjeździe....

 

Rozegraliśmy mecz z drużyną Internatu Przygodzic. Spotkanie miało charakter towarzyski.

Hmmm......przegraliśmy 7:4 , ale wrócimy tam niebawem, może po zwycięstwo... ;) ;) ;)

 

      

 

     

    

     

 

                                  

 

 

"Pomyślnych wiatrów i prostych dróg..."

 

21.04.2015r. pożegnaliśmy maturzystów. Młodzież wspominała minione lata spędzone w bursie z uśmiechem ale i z nostalgią. Wychowankowie , którzy wyróżnili się swoją postawą i aktywnym udziałem w życiu placówki otrzymali nagrody książkowe.

           

         

                    

 

 

BURSA CZYTA DZIECIOM

 

Rozwijanie pasji czytania u najmłodszych i zainteresowanie ich literaturą, to tylko wybiórcze cele debiutującej akcji " Bursa czyta dzieciom"

W kwietniu 2015 roku, wolontariuszki M. Pierzchała, D. Wojcieszak, A. Wawrzyniak i W. Pawlaczyk odwiedziły Świetlicę Opiekuńczo- Wychowawczą z programem socjoterapeutycznym, działającą w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, by poczytać z podopiecznym bajki. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci nie tylko wysłuchały wybranych przez siebie bajek, ale także swoje wrażenia oddały w twórczości plastycznej.

Mamy nadzieję, że nasza "misja" się powiedzie. Wszyscy wiemy, jak ważną rolę w życiu pełni czytanie książek i dlatego najlepiej ten nawyk kształtować już od dziecka.

                                                    

                      

 

 

Bursowy Mistrz Ortografii wybrany !

 

14 kwietnia 2015r. siedemnaścioro śmiałków zmierzyło się z trudnym tekstem "Nasze wspaniałe quasi-wakacje" autorstwa prof. zw. dr hab. Jerzego Podrackiego. W wyniku językowych zmagań zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii przypadł Agnieszcze Gałach, drugie miejsce zajęła Magdalena Płażewska, a trzecie Oliwia Konarska.

Zwycięzcom gratulujemy wiedzy gramatycznej, a pozostałym odwagi zmierzenia się z nie lada wyzwaniem :)

    

 

 

GALA  TALENTÓW  2015

 

Już kolejny raz mogliśmy zobaczyć jak rozwijają się bursowe talenty. Młodzież prezentowała swoje zdolności w następujących kategoriach: Hip-Hop, film, fotografia, grafika komputerowa, śpiew, gra na instrumentach, rękodzielnictwo, rysunek, zdolności aktorskie, taneczne, kulinarne, fryzjerstwo artystyczner oraz zdolnosci techniczne. 

  Dominika Wojcieszak zaprezentowała wykonane przez siebie ozdoby wielkanocne.

Dominika Walczak odkryła swój świat rysunku.

Talenty fotograficzne zaprezentowały: Adriana Radziejewska, Alessia Gniazdowska, Daria Dyla, Joanna Zych, Judyta Uruska, Maja Zimna, Aleksandra Królak i Natalia Maślak.

  Justyna Skąpska zaprezentowała swój talent w pieczeniu i dekorowaniu tortów.

Małgorzata Gałach i Weronika Kałążna wykonały utwór " Rather Be"

Kacper Wieczorek zaprezentował proces tworzenia grafiki komputerowej.

Mikołaj Lasociński - prezentacja filmu "Ostrów z innej poerspektywy"'- perspektywy drona.

Marcin Liberski przedstawił grafikę rastrową - modelowanie i rysowanie.

Magda Płażewska recytowała ulubione utwory.

Michał Teodorczyk wykonał własne utwory ( teksty, muzyka)

Szymon Mituta - nie tylko świetnie gra na perkusji, ale zaprezentował również skonstruowane przez siebie urządzenie wspomagajace naukę.

Weronika Paroń wykonała fryzurę pt. " Wiosenne róże"

Dawid Rybacki i jego inspiracje fortepianowe

. Wszyscy uczestnicy Gali Talentów otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz słodkie upominki.

... , a my wpatrzeni i zachwyceni... 

Wesołego Alleluja !

Smacznej szynki i jajeczka

W ten świateczny ranek,

A w koszyczku wielkanocnym

Samych niespodzianek ! :)

Eko - jajko świateczne  :)

           

                                        

Pomagamy szczęściu :)

  Origami, to pochodzaca z Chin sztuka składania papieru. Punktem wyjścia jest papierowa kartka, której nie wolno ciąć, kleić ani dodatkowo ozdabiać. My postanowiliśmy chociaż w małym stopniu dopomóc swemu szczęściu tworząc żurawia - japoński symbol szczęścia, zdrowia i pokoju. Podobno, jeśli w jakiejś intencji złoży się ich 1000, to życzenie się spełni. Czy to jest wykonalne?

                

HIP-HOP W BURSIE

"Kiedy usłyszysz szczere wersy i rady

wiedz, że dobry koleś podłożył się na te podkłady"

  Reprezentant ostrowskiej sceny hip-hopowej Memfiz z materiałem "czwartego pokolenia rapu" bursant, wystąpił dla swoich znajomych w bursie 23.03.2015. Wraz ze swoją ekipą zachwycił publiczność klimatem oddającym prawdziwe oblicze hip-hopu.

                  

 b              

Papierosom zdecydowane "NIE" !

  Za mani konkurs profilaktyczny " O szkodliwości palenia". Wzięło w nim udział pięć trzyosobowych grup.W I części uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące tego zgubnego nałogu. W II każda grupa odgrywała wcześniej wylosowane scenki, które podkreśliły negatywny wpływ palenia na zdrowie, wygląd zewnętrzny, uczyły asertywności, wskazywały na ponoszone koszty finansowe i przypominały procedury, z którymi muszą się mierzyć bursowi palacze.

Młodzież rzetelnie przygotowała się do tego zadania, dając przy tym jury i widowni popis aktorskich umiejętności. Oj działo się :)

I miejsce ex aequo zajęła grupa II ( D. Wojcieszek, W. Pawlaczyk, A. Wawrzyniak) i V (J.Galiński, P. Walasz, S. Wojcieszek). III miejsce nalezało do grupy III (K. Ziętek, E. Kwaśnik, A. Królak).

Wszystkim gratulujemy, a w przyszłym roku liczymy na powtórkę!

          

                

"English is fun"

Znamy już zwycięzców Konkursu z języka angielskiego. I miejsce zajęła Monika Jagodzińska z grupy II. II miejsce - Wanda Janek grupa IV, III miejsce- Weronika Pawlaczyk grupa II oraz Natalia Maślak miejsce IV grupa IV.

Congratulation! And see you next year!

                       

 

 

DRZWI OTWARTE W BURSIE SZKOLNEJ !


Wszystkich zainteresowanych zamieszkaniem w przyszłym roku szkolnym w naszej bursie  zachęcamy do odwiedzenia nas podczas Drzwi Otwartych w dniach 7 i 14 marca 2015 w godzinach 9.00-14.00.

ZAPRASZAMY :)

 

 

Wieczór poezji

 

 W kameralnej atmosferze spotkali się miłośnicy poezji prezentując wiersze o miłości połączone z gitarowym brzmieniem. Poezja przeplatana muzyką sprzyjała zamyśleniu i na krótką chwilę pozwoliła oderwać się od codzienności wprowadzając nas w walentynkowy nastrój.

 

           

                                       

 

 

"OMNIBUS BURSOWY" ROZSTRZYGNIĘTY!

 

  Kolejny raz wychowankowie walczyli w konkursie z wiedzy ogólnej o tytuł "Omnibusa bursowego". W wyniku umysłowych zmagań wyłoniono zwycięzcę - ten zaszczytny tytuł przypadł Bartłomiejowi Krawczykowi reprezentującemu grupę V.  II miejsce zajął Maciej Kucharski również z grupy V, a III Hubert Piaskowski z grupy I.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

    

         

 

 

 

SPOTKANIE NOWOROCZNE EMERYTÓW

 

 15 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie emerytowanych pracowników Bursy Szkolnej. Już tradycyjnie uzdolniona młodzież bursowa tym razem pod kierunkiem p. K. Krajewskiego przygotowała na tą okazję wyjątkowy program artystyczny przypominający atmosferę Świat Bożego Narodzenia i zachęcający do wspólnego kolędowania.

Spotkania byłych pracowników Bursy Szkolnej i Internatu Technikum Kolejowego są okazją do podtrzymywania wzajemnych kontaktów i corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zaproszonych gości.

 

               

   

 

 

Wigilijnie ...

 

 W blasku bożonarodzeniowego drzewka, w radosnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd , świątecznych piosenek, z poezją i opłatkiem zasiedliśmy przy świątecznie przystrojonych stołach.

Był to naprawdę wyjątkowy wieczór bogaty w uśmiech, radość, czułe gesty i życzliwe słowa płynące prosto z serca.

Tradycyjnie , przeżywaliśmy ten wieczór razem z wychowawcami, Dyrekcją bursy z zaprzyjaźnionymi gośćmi, księdzem Karolem z Parafii pw. Św Pawła Apostoła oraz przedstawicielami Rady Osiedla nr 4.

Podczas wieczoru nie zabrakło pysznych wigilijnych potraw jak barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami oraz ciasta z makiem.

 

            

       

       

           

                                

 

 

 Inauguracja KLUBU WOLONTARIUSZA w bursie.

 

Z okazji światowego Dnia wolontariusza w bursie odbyło się spotkanie naszych wolontariuszy z wieloletnim świadomym i całym sercem zaangażowanym w pomoc innym ludziom wolontariuszem Rafałem. To sympatyczne spotkanie było inauguracją Bursowego Klubu Wolontariusza. Nasz gość przygotował i poprowadził zabawę na podstawie popularnego " Koło Fortuny". Dzięki Rafałowi miło spędziliśmy czas oraz mogliśmy zastanowić się jaki powinien być wolontariusz.

Wolontariat daje satysfakcję, pozwala naładować baterie, poznać wielu nowych ludzi, wzbogacić się o nowe doświadczenia i co najważniejsze otwiera oczy na potrzebujących pomocy i wsparcia.

    

              

 

 

Świąteczny nastrój w bursie.

 

Dziewczęta udekorowały choinki własnoręcznie wykonanymi serduszkami z masy solnej.
Włączono choinkowe lampki i w bursie zapanował ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ.

 

          

               

 

 

Mimozami jesień się zaczyna....

 

       Adriana Radziejewska

    Alessia Gniazdowska

    Asia Zych

    Maja Zimna

       Natalia Maślak

       Mikołaj Lasociński

     Oliwia Konarska

 

 

Andrzejkowe karaoke.

 

 24.11.2014 odbył się w bursie drugi w tym roku szkolnym konkurs piosenki karaoke, wzbogacony wróżbami andrzejkowymi przygotowanymi przez Młodzieżową Radę Bursy. zgłosiło się wielu wykonawców, ale niewielu zdecydowało się zaśpiewać przed konkursowym jury. Ostatecznie zwyciężył podobnie jak w poprzedniej edycji duet - Weronika Kałążna i Hubert Piaskowski. Gratulujemy !

 

                             

 

 

Nie pytaj o Polskę !

 

Lekcją historii był program złożony z prezentacji multimedialnych wzbogacony muzyką, grą świateł , a przygotowany przez młodzież z grupy V z okazji Święta Patrona Bursy. W atrakcyjny sposób przedstawiono wydarzenia i postaci, które odegrały znaczącą rolę w dążeniu Polski do niepodległości na przestrzeni wieków. Patron Bursy Stefan Rowiński został pokazany jako wielki Polak, społecznik, patriota. W tym roku mija 25 lat od nadania bursie jego imienia, dlatego uroczystość miała szczególny charakter.

                                 

             

 

Nam  wystarczy  5  minut ....  ;)

 

  W dniu 5.11.2014 o godz. 17.21 rozpoczął się próbny alarm połączony z ewakuacją ludzi. Akcja przebiegła bardzo sprawnie. W ciągu niespełna 5 minut wszystkie osoby znajdujące się w budynku zostały z niego ewakuowane. Nawet te, które w tym czasie korzystały z prysznica! Niektórzy ewakuowali również swoich pluszowych przyjaciół.

         

                          

 

 

Znowu grają 

6.11.2014 w nowym składzie i nowym repertuarze na koncercie w bursie zaprezentowała się grupa rockowa INSANE. Muzycy i publiczność bawili się świetnie. Czekamy na kolejny koncert.

       

           

 

 

 

"Z  wizytą  w  GAZECIE  OSTROWSKIEJ"

  6 listopada młodzież redagująca "Bursonogę" odwiedziła redakcję Gazety Ostrowskiej. Cel wyprawy był konkretny - dowiedzieć się u źródła jak pracuje "prawdziwa" gazeta. Ważnych , ciekawych informacji udzielił nam sam redaktor pan Jarosław Wardawy. To była inspirująca lekcja sztuki dziennikarskiej.

           

 S. Rowiński w naszej pamięci.

3.11.2014 chłopcy z grupy V ze swoim wychowawcą zapalili znicz na grobie patrona bursy Stefana Rowińskiego i odwiedzili groby Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wlkp. Młodzież bursy pamięta  o swoim patronie, a odwiedziny cmentarza w pierwszych dniach listopada stały się już tradycją. Jesienne wyjście uwieczniła Maja Zimna z gr III.

                          

      

 

 

Zrobiło się straszno.... :)

 

Młodzieża Rada Bursy zaprosiła wszystkich mieszkańców bursy na wieczór z horrorem. Zrobiło się straszsno :)

      

                     

 

 

 Strzelamy.....

 

29 października młodzież wzięła udział w V Mistrzostwach Bursy w Strzelectwie Sportowym. Zawody zorganizowano dzięki współpracy z instruktorami z Harcerskiego Klubu Strzeleckiego "GROT"

Młodzież po raz kolejny miała okazję zweryfikowania swoich umiejętnośi strzeleckich.

Swoją klasę i zdolności potwierdziła ubiegłoroczna zwyciężczyni Maja Zimna, zajmując i w tym roku I miejsce. Miejsce II zajął Robert Wodnik (jedyny chłopak w gronie nagrodzonych), miejsce III - Dominika Walczak, miejsce IV Oliwia Konarska, a miejsce V - Patrycja Szymczak

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszystkim pozostałym uczestnikom słodkie upominki.

           

       

             

 

 

 

Pasowanie na BURSANTA :)

 

W atomsferze wspólnej zabawy odbyło się tegoroczne przyjęcie do grona bursantów nowych koleżanek i kolegów.

          

                     

 

 

Czy znasz nazwy ulic Ostrowa Wlkp?

 

Pod takim tytułem dziewczeta z gr IV Judyta Uruska i Aleksandra Baś przeprowadziły quiz wśród wychowanków klas I bursy.

Zwyciężył Hubert Grobelny z gr V, któremu zabrakło tylko 1 punktu do maksymalnej liczby. Gratulujemy!

  

Rower w dziesięciu odsłonach

 

Inspiracją do wykonania prac fotograficznych stał się ...rower :)

Oto efekty prac bursowych pasjonatów fotografii.

    autor: Maja Zimna    autor: Joanna Zych

  autor : Ada Radziejewska

  autor: Ola Królak     autor: Weronika Paroń

  autor: Natalia Maślak

 

Jest taki dzień......

 

Do ważnych dni w bursie należy Dzień Edukacji Narodowej, dzień w którym wychowankowie wyrażają wdzięczność i uznanie dla pięknej, aczkolwiek chwilami trudnej pracy wszystkich pracowników bursy.

                                                                                 Składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia ! :)

                                                                                                     Wychowankowie Bursy Szkolnej

 

      

             

 

Karaoke...

 

29 września mogliśmy posłuchać piosenek w wykonaniu uczestników I Konkursu Piosenki Karaoke. Zgłosiło się 16 wykonawców -  1 solistka, 3 solistów, 1 duet i 3 zespoły. Uczestników oceniło jury młodzieżowe pod przewodnictwem organizatora konkursu. Zwyciężył duet Weronika Kałążna i Hubert Piaskowski brawurowym wykonaniem piosenki zespołu Brathanki " W Kinie, W Lublinie...". Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, a następny już zapowiedziano na listopad.

             

                                 

 

Bądź cool o zmierzchu !

 

W związku z wejściem w życie nowego przepisu drogowego nakazujacego noszenia elemenów odblaskowych po zmierzchu, młodzież zorganizowała akcję majacą na celu zakup opasek odblaskowych. Od tej pory każdy z nas jest widoczny na drodze.

         

                                  

 

Wyginaj śmiało ciało.... :)

 

Utrzymać kondycję i formę po wakacjach, to cel który przyświeca młodzieży biorącej udział w cotygodniowych spotkaniach z Zumbą...

Życzymy wytrwałości !

                                   

 

 

Pierwszy spacer...

 

Chłopcy z klas I , którzy od 1 września zamieszkali w bursie, w ostatnich dniach lata wybrali się w towarzystwie swojego wychowawcy na spacer po Ostrowie. Poznali zabytki, obiekty kulturalne miasta, najbliższą okolicę bursy.

Miłego pobytu w nowym miejscu !!!

       

 

 

Witamy po wakacjach ! :)

 

W dniu 31.08.2014 (niedziela), o godzinie 16.00 rozpoczynamy kwaterowanie młodzieży przyjętej na rok szkolny 2014/2015.

Spotkanie z rodzicami/opiekunami prawnymi młodzieży nowoprzyjetej odbędzie się o godz.17.00 - obecność obowiązkowa !

    Zapraszamy :)

 

 Rok szkolny 2014/2015